Pompon Petras Wedding
Pompon Petras Wedding
Pompon Petras Wedding is een pompondahlia die na het planten uitgroeit tot een stevige blikvanger met ronde, witte bloemen. In de zomer en het najaar zorgt ze voor een rustig, verfijnd accent in de border, en ze leent zich ook mooi voor een vaasboeket in huis.
Locatie
Kies een plek in zon tot halfschaduw, in goed doorlatende grond. Zo komt de witte pomponbloei mooi tot haar recht, zeker in een border met rustige, stijlvolle contrasten.
Inhoud
Je ontvangt dahlia-knollen in knolmaat 1, klaar om uit te planten.
Groeiwijze en grootte
Na het planten groeit Pompon Petras Wedding uit tot ongeveer 100–125 cm hoog. De balvormige bloemen verschijnen in de zomer en houden aan tot in het najaar.
Plantenverzorging
Plant in goed doorlatende grond en houd bij het planten ongeveer 40 cm afstand aan, zodat elke plant voldoende ruimte krijgt om zich mooi te ontwikkelen.
Snoeien en onderhoud
Door uitgebloeide bloemen weg te nemen, blijft de plant verzorgd ogen en kan de bloei langer doorzetten. De bloemen zijn ook geschikt als snijbloem.
Winterhardheid
Deze dahlia is niet winterhard. De knollen worden in de praktijk na het seizoen uit de grond gehaald en bewaard om in het voorjaar opnieuw te planten.
- Type: Knollen
- Knolmaat: 1
- Bloemkleur: Wit
- Bloeiperiode: Zomer–najaar
- Hoogte: 100–125 cm
- Standplaats: Zon en halfschaduw
- Plantdiepte: 12 cm
- Plantafstand: 40 cm
Afbeeldingen zijn illustratief; kleur en bloei kunnen variëren naargelang groeiomstandigheden.
| Botanische naam | Dahlia Pompon Petra's Wedding II |
|---|---|
| Categorie | Pompon |
| Soort | pompon |
| Gelevered als | Tuber |
| Aantal | 1x |
| Bloemen | Ja |
| Bloeitijd | Zomer-Najaar |
| Geurend | Nee |
| Snijbloemen | Ja |
| Bloemkleur | Wit |
| Vruchten | Nee |
| Eetbaar | Nee |
| Standplaats | Zon en schaduw |
| Winterhard | Nee |
| Bodembedekker | Nee |
| Verwilderd | Nee |
| Plantafstand | 40cm |
| Plantdiepte | 12cm |
| Grondsoort | Goed doorlatende grond |
| Volgroeide hoogte | 100cm - 125cm |
| Volgroeide breedte | 30cm - 40cm |
| Giftig | Nee |
| USP | Snijbloem |
Instructies
Dahlia’s komen in verschilende groeihoogtes: van laag (30-40 cm), tot hoog (1.20-1.40 m). Denk bij het planten en bij de plaats in de tuin aan de groeihoogte van uw plant. Laag vooraan, halfhoog in het midden en hoog meer naar achteren. Plant de knollen op een diepte van 15 cm op een zonige plaats. U kunt knollen ook voorkweken in een ruime kist gevuld met goede potgrond. Als u dit doet kunt u ze opzetten in maart als het buiten nog koud is. Plant de opgekweekte planten buiten vanaf mei, als er minder vorst gevaar is. Indien u rechtstreeks in de aarde plant, doe dit dan in mei en eventueel in april, maar geef dan nog wel nachtbescherming. De hoogopgaande soorten zoals cactii - semi cactii - en decorative soorten alsmede somige van de (bruinrood bladige) anemoonbloemige soorten moeten tijdens de groei met stevige bamboe stokken ondersteund worden. Haal oude bloemknoppen weg. Snoei desnoods de plant met een scherpe schaar terug om de vorm te herstellen en nieuwe bloei te stimuleren (alleen als de plant stakerig wordt). Geef na het planten koemestkorrels boven op de aarde en bemest met NPK 12-10-18 in mei, juni en juli. In de herfst na een eerste nachtvorst, haalt u de planten met een vork uit de aarde. Snijd met een scherpe schaar de stengeldelen van de plant, maar laat 5-8 cm stengel aan de knol staan. Schud de knollen vrij van aarde en bewaar ze in een doos gevuld met droge turf op een koele plaats, maar vrij van vocht. Herplant in het voorjaar als bovenstaand.

